کاشی ضد اسید چیست؟

کاشی ضد اسید چیست؟ (ویژگی های کاشی ضد اسید)

کاشی ضد اسید چیست؟

زمانی که صحبت از سرامیک ضد اسید به میان می آید ما در مورد نوعی سرامیک صحبت می کنیم که بدون لعاب می باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد اسیدی دارد و میزان جذب آب توسط آن بسیار پایین (در حد 1.5) یا کمتر می باشد. رنگ این کاشی ها معمولا کِرِمی است و استحام و سختی بالایی دارد. این کاشی ها را در اشکال هندسی مستطیل و مربع می سازند و بیشتری استفاده از آن ها در محیط هایی است که کف یا دیواره های آنها در معرض اسید و مواد شیمیایی هستند. در ضمن نا گفته نماند که این سرامیک ها به طور کلی در برابر هر ماده شیمیایی که قدرت خورندگی داشته باشد مقاومت بسیار بالایی دارد. ضد اسیدی بودن یک کاشی به لعاب کاشی خیلی بستگی دارد که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله قصد داریم در مورد مزایا، کاربرد ها و نحوه نصب سرامیک های ضد اسید صحبت کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

ادامه مطب
لعاب سرد بدون کوره چیست؟

لعاب سرد بدون کوره چیست و چه ویژگی هایی دارد

لعاب سرد بدون کوره چیست و ویژگی های آن به چه صورت است؟

لعاب سرد بدون کوره همان جادوی برق و جاذبه ظروف سفالی، سرامیکی و حتی فلزی می باشد که می تواند چشم نوازترین تصاویر را برای شما به یادگار بگذارد.

لعاب سرد بدون کوره به شما این امکان را می دهد تا ضمن ایجاد بدیع ترین و ماندگارترین تصاویر و نقش و نگارهای هنری خلاقیت شما را نیز به بهترین شیوه ممکن شکوفا سازد.

اگر فکر می کنید این نوع لعاب سرد می تواند شما را از محدوده کارگاه های کوچک بیرون بکشد و به کسب و کارتان رنگ و رونق دیگر گونه ای ببخشد درنگ نکنید.

ادامه مطب
کاشی کاری اسلامی از آغاز تا کنون

کاشی کاری اسلامی از آغاز تا کنون

کاشی کاری اسلامی از آغاز تا عصر کنونی

کاشی کاری یکی از قدیمی ترین روش های تزئین نما و معماری در سرزمین های اسلامی و سرزمین های شرقی همچون کشورمان ایران است. جالب است بدانید که در ابتدا به هر جسم و متریالی از سنگ و چوب گرفته تا آجر لعابدار، کاشی می گفتند که از آنها برای پوشاندن سطوح استفاده می کردند. در این مقاله قصد داریم که باهم نگاهی به تاریخچه کاشی کاری در ایران بپردازیم.

ادامه مطب