بهترین مدل های پیشنهادی برای کفپوش آشپزخانه

خوشبختانه سرامیک ها در طرح ها و کیفیت های بسیار متنوع و متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند، با وجود این همه تنوع در ساخت و طراحی کاشی و سرامیک باید قبل از انتخاب و خرید، نکات زیادی را بررسی کرده و یا از متخصصین در این زمینه مشاوره بگیرید.

سرامیک کف آشپزخانه که یکی از مهم ترین مسائل در دکوراسیون داخلی منزل می باشد، می تواند مناسب ترین انتخاب برای هر نوع آشپزخانه‌ای با هر سبک معماری و دکوراسیون بوده و آن را به مکانی امروزی و مدرن تبدیل نماید. چه در آشپزخانه هایی با سبک مدرن و چه کلاسیک می توان از انواع متنوع سرامیک استفاده کرده.

علاوه بر زیبایی سرامیک ها که یکی از دلایل ما برای انتخاب انها است، سرامیک ها دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و وزن اجسامی هستند که در اشپزخانه بر روی ان ها قرار می گیرند.

به جز مقاومت بالای آنها، عدم نفوذ پذیری توسط آب و سایر مایعاتی که بر روی آنها ریخته می شود و همچنین لک نشدن از دیگر نکات مثبت سرامیک ها می باشد.

طرح های پیشنهادی که در اینجا گردآوری شده است شما را در انتخاب مناسب ترین سرامیک ها برای هر نوع آشپزخانه ای راهنمایی خواهد کرد.

لطفا تا پایان همراه ما باشید.

سرامیک هایی با لعاب مات، یک انتخاب مناسب

1-سرامیک هایی با لعاب مات، یک انتخاب مناسب

همانطور که در مقاله های قبلی توضیح داده شد سرامیک ها در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب تولید می‌شوند که همچنین نوع سرامیک های لعاب دار خود نیز به دو دسته مختلف با لعاب براق و لعاب مات تقسیم می‌شوند که بهتر است برای کفپوش آشپزخانه از سرامیک های با لعاب مات استفاده کنیم زیرا سرامیک ها با لعاب براق زودتر کثیف می شوند و لک ها را به وضوح نشان می‌دهند که این موضوع باعث می شود انتخاب مناسبی نباشند در صورتی که سرامیک هایی با لعاب مات این ویژگی را ندارند و یک انتخاب مطمئن می باشند.

مقاله مرتبط:   چگونه جرم کاشی و سرامیک ها را از بین ببریم؟

سرامیک های طرح چوب و پارکت

2-سرامیک های طرح چوب و پارکت

نوع دیگری از سرامیک ها سرامیک هایی با طرح چوب و پارکت می باشند که یکی از متدوال ترین و ایده ال ترین سرامیک های مورد استفاده در اشپزخانه می باشد؛ که به دکوراسیون داخلی اشپزخانه گرما و ارامش خاصی را می بخشد. یکی از مثبت ترین ویژگی های این توع سرامیک عدم نشان دادن کثیفی و لکه ها بر روی خود می باشد.

سرامیک های سنگ طبیعی، یک انتخاب شیک برای اشپزخانه های بزرگ

3- سرامیک های سنگ طبیعی، یک انتخاب شیک برای اشپزخانه های بزرگ

برای اشپزخانه های لوکس و بزرگ و شیک یکی از بهترین انتخاب هایی که معمولا پیشنهاد میشود سرامیک های سنگ طبیعی می باشند که باعث می شود به فضای اشپزخانه ی شما گرمای خاص و دلپذیری را ببخشد.

سرامیک های مستطیلی ساده

4- سرامیک های مستطیلی ساده

بی شک سرامیک های ساده مستطیلی یکی از زیبا ترین انتخاب ها برای اشپزخانه هایی با دکوراسیون کلاسیک می باشند.

مرمر، لوکس ترین انتخاب برای اشپزخانه

5- مرمر، لوکس ترین انتخاب برای اشپزخانه

وقتی نوبت انتخاب سرامیک برای کف اشپزخانه می شود اصلا نمی شود حرفی از مرمر به زبان نیاورد، مرمر یکی از شیک ترین و لوکس ترین انتخابها برای کف اشپزخانه می باشد که با کمی خلاقیت می توان به کمک ان فضای اشپزخانه را به فضایی زیبا و زنانه تبدیل کرد.

سرامیک هایی با طرح و الگوهای متفاوت

6- سرامیک هایی با طرح و الگوهای متفاوت

پوشاندن کف آشپزخانه با سرامیک های متفاوت از لحاظ الگو و رنگ ایده شیک و جدیدی است که امروزه بین طراحان داخلی حسابی محبوب شده است و ان را به افرادی که اشپزخانه های کوچک دارند پیشنهاد می کنند.

مقاله مرتبط:   انتخاب کاشی و سرامیک حیاط {راهنمای کامل انتخاب سنگفرش حیاط}

چنین دیزاینی برای دکوراسیون هایی که تلفیقی از چند طرح و رنگ می‌باشند، بسیار مناسب هستند. برای آشپزخانه های مدرنی که به رنگ و طرح های برجسته نیاز دارند، چنین کاشی هایی بسیار مناسب هستند. در واقع استفاده از اینگونه سرامیک ها برای کف آشپزخانه چند مزیت برای ما خواهد داشت؛

 یک: کف آشپزخانه به سبکی بسیار زیبا و هنری مزین می شود تا حدی که به محض ورود هرفردی به اشپزخانه تان، بلافاصله نگاهها به طرح بسیار زیبای سرامیک ها جلب می شود،

دو: هم نوعی طراحی خاص در کف آشپزخانه ایجاد می کند به صورتی که از فاصله ای دورتر تصور می شود که از فرش و موکت به عنوان پوشاننده ی کف استفاده شده در اخر نیز آشپزخانه با استفاده از اینگونه سرامیک ها، بسیار گرمتر به نظر شما و اطرافیان تان خواهد رسید.

کاشی هایی به رنگ زرد و سفید

7- کاشی هایی به رنگ زرد و سفید

رنگ های سفید و زرد از ان دسته رنگ هایی هستند که می توانند یک انتخاب هوشمندانه برای کف اشپزخانه باشند؛ برای مثال زرد یکی از رنگ های گرمی می باشد که انتخاب ان باعث ایجاد صمیمت و گرما در آشپزخانه تان می شود.

سرامیک های سیاه و سفید

8- سرامیک های سیاه و سفید

سرامیک هایی که تلفیقی از دو رنگ سیاه و سفید می باشند برای اشپزخانه های کوچک بسیار مناسب می باشند.

می توانید با استفاده از طرح های هندسی به کار رفته در سرامیک های سیاه و سفید فضای اشپزخانه تان را روشن کنید و حالتی اغواگرانه به ان ببخشید.

سرامیک های سنتی

9- سرامیک های سنتی

یکی از زیبا ترین انتخاب ها برای خانم های سنتی پسند است.

مقاله مرتبط:   6 نکته کلیدی برای انتخاب کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی

سرامیک های شش ضلعی

10- سرامیک های شش ضلعی

بی شک یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای اشپزخانه های امروزی سرامیک های شش ضلعی است.

پیشنهاد هایی که در بالا ذکر شد فقط بخش کوچکی از هزاران طرح برای سرامیک کف اشپزخانه می‌باشد بنابراین بهتر است شما با مشورت با یکی از کارشناسان مربوطه بهترین انتخاب را متناسب با بودجه و دکوراسیون داخلی اشپزخانه تان داشته باشید.

beytoote