نکات مهم انتخاب کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی

یکی از مشکلاتی که اکثر خانواده ها و مخصوصا خانم های ایرانی با آن مواجه هستند انتخاب کاشی و سرامیک مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی منزل خود است، در این مقاله 10 نکته ای باید در انتخاب کاشی و سرامیک مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام به آن توجه شود را مد نظر قرار داده ایم.

6 مورد از نکات مهم انتخاب کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی

1. اندازه کاشی و سرامیک

یکی ازمهم‌ترین نکات در انتخاب کاشی و سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی اندازه آن است که باید بسیار به آن دقت شود.

برای مثال خیلی از مردم بر این باور هستند که برای سرویس بهداشتی و حمام های کوچک منطقی تر است اما انتخاب کاشی و سرامیک با ابعاد بزرگ برای حمام و سرویس های بهداشتی های کوچک این مزیت را دارد که سطح حمام و سرویس بهداشتی شما را یک تکه و زیبا نشان می‌دهد تا کاشی های کوچک و پیوسته پازل مانند.

این نکته هم در نظر بگیریم که استفاده از کاشی های کوچک در حمام و سرویس باعث افزایش خطوط بین کاشی ها می‌شود و در نتیجه موجب می‌شود که زود به زود به تمیزی و بهداشت حمام و سریس خود بپردازید و برای شما زحمت زیادی خواهد داشت.

2. حفظ تعادل در انتخاب انواع کاشی

خیلی از خانم ها و خانواده ها دوست دارند که در حمام و سرویس بهداشتی خود از چند نوع مختلف کاشی و سرامیک استفاده نمایند، این امر بسیار خوب است و به حمام و سرویس شما جلوه ای زیبا می‌دهد اما باید در نظر داشته باشید که بیشتر از سه نوع کاشی و سرامیک در حمام و سرویس خود استفاده نکنید.

مقاله مرتبط:   کاشی تراکوتا چیست؟

چرا؟

زیرا تجربه ثابت کرده که استفاده کردن بیش از سه طرح کاشی و سرامیک در حمام و سرویس های کوچک ظاهر جذابی نخواهد داشت و زیبایی ایجاد نمی‌کند.

3. از کاشی و سرامیک های رنگ خنثی در کف و سقف حمام و سرویس استفاده کنید

اگر قصد دارید که در دیوار های حمام و سرویس بهداشتی خود از کاشی و سرامیک های رنگی جذاب استفاده نمایید بهتر است که در کف و سقف حمام و سرویس خود از کاشی و سرامیک هایی با رنگ جذاب استفاده کنید.

چرا؟؟

زیرا با اینکار مرکز توجه رو به سمت دیوار ها و وسایل می‌برید و باعث جذابیت و زیبایی بیشتر و بهتر جلوه کردن حمام و سرویس بهداشتی خانه خود می‌شوید.

4. بافت کاشی و سرامیک را در نظر بگیرید.

حتما در انتخاب کاشی و سرامیک خود بافت آن را نیز مد نظر قرار دهید، جزئیات در طراحی دکوراسیون بسیار مهم است.از آن جا که حمام و سرویس بهداشتی مکان هایی هستند که آب در آن ها وجود دارد و احتمال لیز خوردگی و آسیب دیدگی دارد بهتر از کاشی و سرامیک هایی با بافت زبر و سخت برای کف حمام و سرویس خود انتخاب کنید.

از طرفی تمیز کردن کاشی و سرامیک هایی که بافت هایی ریز یا تکه تکه دارند کار شمارا در تمیزی و رعایت بهداشت حمام و سرویس خانه خود سخت می‌کند ولی از طرفی دیگر جذابیت خاصی نیز دارد.

5. از کاشی و سرامیک هایی با ابعاد یکسان استفاده کنید.

نظم و ترتیب در زیبایی و دکوراسیون سرویس و حمام بسیار مهم است و همانطور که قبل گفتیم جزئیات بسیار مهم است.

مقاله مرتبط:   رنگ کاشی و سرامیک داخل خانه را چطور انتخاب کنیم؟

سعی کنید که ابعاد کاشی که برای حمام و سرویس خود انتخاب می‌کنید با اجرای آن جور در بیاید و نیاز به بریدگی و جفت و جور کردن توسط بنا نباشد زیرا باعث بد شکل شدن و نامنظمی در سرویس بهداشتی و حمام شما می‌شود.

6. نصب اصولی

یکی مهمترین نکاتی که باید در دکوراسیون کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی بسیار به آن دقت شود، نصب اصولی کاشی و سرامیک است زیرا در غیر این صورت می‌تواند مشکلات جدی را به بار بیاورد، مثل:

  • نم کشیدن حمام
  • پوسیدگی حمام
  • آسیب به طبقه پایین
  • و ….

حواستان باشد که به دقت حمام و دستشویی شما عایق شده باشد و آب به زیر و لایه کاشی و سرامیک ها نفوذ نکند و همچنین باید شیب حمام و سرویس بهداشتی خود را نیز در نظر بگیرید که آب ریخته شده در کف حمام و سرویس بهداشتی جمع نشود و به سمت خروجی هدایت شود.

نکته:

  1. همواره در انتخاب کاشی و سرامیک مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام خود پرس و جو کنید و انتخاب خود را بر مبنای یک فروشگاه نگذارید، اگر می‌خواهید که منزلی زیبا داشته باشید می‌توانید از طراحان دکوراسیون کمک بگیرید.
  2. حتما در انتخاب کاشی و سرامیک از افرادی که دانش و تخصص این کار را دارند مشاوره بگیرید و سعی کنید که در این باره مطالب زیادی بخوانید تا همواره بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرکت آذر لعاب میبد از برترین تولید کنندگان کشور است که تولید کننده لعاب کاشی و سرامیک است و با برترین و بهترین شرکت های تولید کننده کاشی و سرامیک در ایران همکاری می‌کند و مواد اولیه مورد نیاز این شرکت ها را تامین می‌کند.

مقاله مرتبط:   مزایا و معایب کاشی و سرامیک

alvandtile