تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک

از دیدگاه روانشناسی رنگ، رنگ های سفید و رنگ هایی که ته مایه ی سفید دارند در دراز مدت باعث افسردگی و حالت یکنواختی نمی شوند و القا کننده حس خوب و مثبت به مخاطب می باشند؛ اما در کنار این رنگ های مثبت و شادی آور رنگ هایی نیز هستند که کسل کننده و القا کننده حس منفی می باشند و ممکن است بر روابط افراد نیز تاثیر بگذارند که این رنگ ها همان رنگ هایی با زمینه ی مشکی می باشند.

حال امروز می خواهیم به شما رنگ های مناسب برای کاشی و سرامیک را معرفی کنیم تا در صورت صلاح دید برای دکوراسیون منزل تان از این رنگ ها استفاده کنید.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: رنگ هایی با طیف قهوه ای، مناسب برای کف

یکی از مناسب ترین رنگ ها برای کف، انواع طیف قهوه ای از روشن ترین درجه تا تیره ترین درجه آن می باشد. دلیل انتخاب و محبوبیت رنگ قهوه ای به خاطر آن است که به راحتی با هر دکوراسیونی ست می شود.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: کرم؛ رنگی مناسب برای سرامیک

بعد از طیف محبوب قهوه ای، نوبت به رنگ کرم می رسد.

دلایلی که باعث می شود رنگ کرم یکی از بهترین رنگ ها برای سرامیک باشد عبارت اند از:

فضا بزرگ و دلباز تر جلوه کند و با توجه به منعکس کردن نور از این رو در بزرگ به نظر رسیدن فضاهای کوچک بسیار تاثیر گذار می باشد.

عامل دومی که باعث انتخاب این رنگ می شود این است که؛ فضایی را برای جلوه گری رنگ وسایل تزئینی و دکوری و مبلمان فراهم می کند.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: رنگ نخودی برای سرامیک

شاید به نظر برسد که این رنگ تفاوت چندانی با سرامیک های کرم رنگ ندارد، اما باید بگوییم که این رنگ دارای زمینه ی زرد بیشتری به نسبت رنگ کرم است و همین امر باعث تفاوت بین این دو می شود.

این رنگ سرامیک بیشتر برای خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک مناسب می باشد و بسیار خوب با این سبک ست می شود و یکی از بهترین گزینه ها برای افراد کلاسیک پسند می باشد.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: سرامیک های سفید رنگ؛ انتخاب مناسب دیگر

برای افرادی که ترجیح می دهند دکوراسیون داخلی منزل شان مدرن باشد بی شک رنگ سفید بهترین و مناسب ترین رنگ برای سرامیک کف می باشد.

البته باید توجه داشته باشید که چه تناژی از سفید را انتخاب می کنید؛ برای مثال سفید یخی یک فضای مدرن تر و کمی سرد را برای شما ایجاد خواهد کرد درصورتی که سفید مایل به کرم فضایی گرم تر و نزدیک به طراحی کلاسیک را برای شما به ارمغان می آورد.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: سرامیک هایی به رنگ سرخ

قرمز از دسته رنگ های گرم می باشد.

این رنگ نماد عشق، افراط، هیجان و توانمندی می باشد و همچنین باعث افزایش اشتها نیز می شود در نتیجه می تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای سرامیک آشپزخانه و یا فضای ناهار خوری تان باشد.

سرامیک های سرخ رنگ باعث می شوند تا فضای خانه تان صمیمی و دوستانه و یا حتی نوستالژی باشد و یا اگر تمایل دارید دکوراسیون داخلی منزل تان سبکی ایرانی داشته باشد بهتر است روی این نوع رنگ برای سرامیک بیشتر فکر کنید.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: سرامیک های سیاه رنگ

بی شک رنگ سیاه برای سرامیک می تواند یک انتخاب جذاب و هیجان انگیز باشد؛ اگر چه در مقدمه ذکر شد رنگ هایی با زمینه ی مشکی می تواند اثر متفی بگذارد اما شما می توانید این رنگ را با رنگ های دیگر ترکیب کنید و در قسمت های دیگر از رنگ های روشن تری استفاده کنید.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: سرامیک های یشمی رنگ

رنگ یشمی یکی از آن رنگ های لوکس و شیکی است که شما در کمتر خانه ای می توانید آن را بیابید.

رنگ سبز یشمی وقتی برای سرامیک های کف خانه استفاده شود، دکوراسیون داخلی آن قسمت از خانه را تبدیل به فضایی جذاب و منحصر به فرد می کند. این رنگ زیبا می تواند برای قسمت های خاصی از خانه مانند اتاق نشیمن یا فضای ناهارخوری مورد استفاده قرار گیرد.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: سرامیک های طوسی رنگ

یکی دیگر از بهترین رنگ ها برای سرامیک رنگ طوسی می باشد؛ شما می توانید با اوردن این رنگ به خانه تان فضایی منحصر به فرد را ایجاد کنید.

همچنین با خیال راحت می توانید روی سرامیک های طوسی رنگ تان فرش یا قالیچه پهن نکنید زیرا خیالتان راحت خواهد بود که گرد و خاک یا آشغال ها خود را به آسانی نشان نخواهند داد.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: سرامیک های آبی رنگ؛ انتخابی دیگر

سرامیک های ابی تیره اگرچه بصورت یکپارچه انتخاب مناسبی برای سرامیک های کف به نظر نمی رسند؛ اما می توانند با ترکیب شدن با رنگ هایی دیگر مانند قهوه ای؛ یک انتخاب جذاب برای سرامیک کف منزل تان باشند.

بهتر است از تناژ های روشن آبی برای سرامیک های کف استفاده کنید زیرا باعث می شود فضای شما هر چه لطیف تر به نظر برسد.

بهترین مکان استفاده از رنگ ابی در حمام می باشد و باعث می شود شما یک دوش صبحگاهی ارام بخشی را تجربه کنید.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: زرد یک انتخاب جذاب برای سرامیک

زرد از دسته رنگ های گرم می باشد.

این رنگ نماد خلاقیت، امیدواری و احتیاط است. اگر اتاق کوچکی دارید زرد یکی از بهترین رنگ ها برای بزرگ به نظر رسیدن اتاق تان می باشد.

همچنین زرد یکی از رنگ های اشتها اور می باشد بنابراین می توانید برای سرامیک فضای غذاخوری تان از ان استفاده کنید. یکی دیگر از فضاهایی که میتوان در آن سرامیک زرد به کار برد راهروهای منازل تان می باشد.

تاثیر رنگ ها در انتخاب کاشی و سرامیک: سرامیک های نارنجی رنگ

نارنجی از دسته‌ رنگ‌های گرم است. این رنگ نماد فراوانی، شجاعت، نشاط و خوش‌آمدگویی است.

اگر به دنبال فضایی صمیمی و پر از آسایش برای منزل تان می‌گردید بهتر است این رنگ‌ را برای فضای زندگی‌تان انتخاب کنید.

این رنگ جز رنگ‌هایی محسوب می شود که استفاده از آن در فضاهای بزرگ باعث می‌شود که آن فضا کوچک‌تر و صمیمی‌تر به نظر برسد.

استفاده از این رنگ در راهرو‌های ورودی خانه، اشاره به مهمان‌نوازی شما دارد چرا که این رنگ برای خوش‌آمدگویی به مهمان هایتان بهترین گزینه است.

استفاده از این رنگ در فضاهایی دیگر مانند اتاق خواب و اتاق ناهارخوری نیز فضای عاطفی و پرنشاطی را برای شما خلق می‌کند.

مباحث زیادی درباره ی روانشناسی رنگ ها در به کار بردن ان ها برای دکوراسیون داخلی وجود دارد و آنچه که در اینجا بیان شد گزیده ای از بهترین ها رنگ ها برای دکوراسیون داخلی بود.

امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید بهترین تصمیم را برای رنگ سرامیک تان بگیرید.

hunker

مقاله مرتبط:   کاشی و سرامیک چیست + انواع کاشی و سرامیک